Wycieraczki Bosch

( ilość produktów: 3383 )

Firma Bosch to jeden z najbardziej rozpoznawalnych liderów w branży motoryzacyjnej, elektronarzędziach, sprzęcie AGD, technikach grzewczych itp.

Działalność firmy rozpoczęła się w 1886r. w Stuttgarcie, gdzie 25 letni Robert Bosch założył „Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektroniki”.

„Kamieniem milowym” w historii techniki motoryzacyjnej było wynalezienie przez Boscha  w 1897r. niskonapięciowego zapłonu elektromagnetycznego, który wykorzystano w pojazdach mechanicznych, co przyczyniło się do daleko idącego upowszechnienia samochodu, jako ówczesnego środka transportu. Do prawie wszystkich krajów świata trafił również skonstruowany przez niego w 1902r. zapłon iskrowy.

Na liście patentów Boscha pojawiły się także inne produkty takie jak: maszynka do strzyżenia włosów, wiertarka ręczna, czy lodówka.

W roku 2014 firma Bosch zgłosiła około 4600 patentów, które w wielu przypadkach stworzyły nową technologię, która jest „bliżej nas”.

Ważne daty w rozwoju firmy Bosch to rok 1898, czyli uruchomienie pierwszego przedstawicielstwa w Anglii. Pierwszy zagraniczny zakład Boscha powstał we Francji w 1905r, natomiast pierwsza fabryka w USA w roku 1912.  Na dzień dzisiejszy Bosch jest obecny w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest od 1992r. i zatrudnia około 1000 pracowników. W 2014r. firmę Bosch wyróżniono tytułem dla najlepszego pracodawcy w kraju.

Kulturę firmy Bosch kształtuje dewiza jego założyciela, który głosił, że „Lepiej stracić pieniądze niż zaufanie”. Wysoka jakość, odpowiedzialność, niezawodność i wiarygodność – to długotrwały sukces ekonomiczny firmy, a co za tym idzie zapewniona przyszłość przedsiębiorstwa.

Wycieraczki Bosch - innowacyjne rozwiązania

Pod kierownictwem Boscha, firma opracowała wiele innowacji technicznych, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu tak życia, jak i pracy wielu ludzi na świecie.

Przykładem mogą być wycieraczki samochodowe; pierwsza wycieraczka do szyb wprowadzona przez Boscha w 1926r. napędzana była silnikiem elektrycznym (ramiona wycieraczki poruszane były za pośrednictwem przekładni zębatej i ślimakowej)

Firma Bosch w swojej ofercie posiada wycieraczki klasyczne oraz płaskie tzw. „banany” lub aero.

Wycieraczki Bosch AeroTwin

Bezprzegubowe wycieraczki Aero Twin  posiadają konstrukcję aerodynamiczną i nie mają klasycznych przegubów. W ich wnętrzu znajduje się odpowiednio wygięta szyna stabilizująca Evodium, która odpowiada za sztywność wycieraczki i przyleganie do powierzchni szyby. Konstrukcja pióra wycieraczek to dwa rodzaje gumy; na górze część miękka, która wycisza ich pracę, na dole część twarda, dzięki której szyba jest precyzyjnie czyszczona z wody, śniegu itp. Dzięki spojlerowi - wbudowanemu na całej długości wycieraczki Aero Twin - pęd powietrza dociska pióra wycieraczek do powierzchni szyby nawet przy dużych prędkościach. Wycieraczki te posiadają mocowanie na tzw. haczyk oraz inny typ mocowania w zależności od marki i modelu samochodu. Są one dostarczane na pierwszy montaż; obecnie, są również dostępne na rynku wtórnym części zamiennych.

Ich tańszymi odpowiednikami są wycieraczki Aero Twin NOE, które posiadają mocowanie na tzw. haczyk oraz Aero Twin z adapterem Multi-Clip, który pasuje do większości spotykanych mocowań wycieraczek.

Serie wycieraczek samochodowych Bosch

Inny rodzaj wycieraczek to wycieraczki Bosch Twin.  Wycieraczki te posiadają metalowy stelaż. Jest on dwukrotnie lakierowany. Wewnątrz gumy znajduje się – odpowiadająca za prawidłowe przyleganie wycieraczki – szyna stabilizująca. Do konstrukcji pióra wycieraczek zastosowano dwa rodzaje gumy; na górze miękką, która gwarantuje ich cichą pracę, natomiast dolna twardą – czyści bez smug i zarysowań. Dodatkowo pióro wycieraczek pokryte jest specjalną powłoką, aby siła tarcia na szybie była jak najmniejsza. Dzięki spojlerowi, który jest zalecany od strony kierowcy przez Producenta, wycieraczka jest odpowiednio dociskana do powierzchni szyby – nawet przy dużych prędkościach.

Aby czas wymiany starych wycieraczek na nowe odbywał się łatwo i szybko, Bosch wprowadził na rynek wycieraczki Twin z uniwersalnym adapterem Quick Clip. Adapter jest zamontowany na stałe i dopasowany do większości ramion klasycznych z mocowaniem na tzw. haczyk . W wycieraczce tej połączono dwa rodzaje odmiennej gumy. Powierzchnia zbierająca gumy jest wykonana z gumy naturalnej twardej. Przegub wycieraczki wykonany jest natomiast z miękkiego kauczuku syntetycznego. Dzięki połączeniu obu tych tworzyw wycieraczki te sprawdzają się zarówno podczas upałów, jak i mrozów.

Aby wycieraczki samochodowe były kompletne, w ofercie firmy Bosch znajdują się również wycieraczki  tylnej szyby, które zapewniają  optymalną widoczność i bezpieczeństwo jazdy. Ich konstrukcja jest bardzo trwała i odporna na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Wymiana wycieraczki odbywa się szybko i sprawnie.

Na stronie naszego sklepu jest do Państwa dyspozycji katalog wycieraczek, który umożliwi łatwo i szybko dobrać odpowiednie wycieraczki samochodowe do posiadanego lub użytkowanego przez Państwa pojazdu.

pixel