Wycieraczki Toyota

( ilość produktów: 669 )

Toyota Motor Company Ltd. to w Japonii największy producent samochodów. Jak większość producentów motoryzacyjnych na świecie, początkowo wcale nie zajmował się produkcją samochodów, lecz tkactwem.

Sakichi Toyoda jest nierozerwalnie związany z potęgą Toyoty. Kiedy umarł w 1930r. stery w firmie przejął jego syn Kiichiro i za pomocą kapitału, który otrzymał jego ojciec za sprzedaż praw patentowych do automatycznego warsztatu tkackiego,  tworzy w 1937r. podwaliny firmy Toyota Motor Corporation.

W Europie Toyota pojawiła się oficjalnie dopiero w roku 1963 w Danii i do dziś cieszy się niezmiennie najlepszą opinią dzięki żelaznym i niepodważalnym zasadom w firmie, a mianowicie: dostosowania pojazdów do różnorodnych wymagań klientów europejskich poprzez bliski kontakt z nimi, niezależnie, czy dotyczy to prac badawczych, rozwojowych, produkcji pojazdów, czy też marketingu.

Rosnąca liczba zamówień wymusiła również na firmie nowy system zarządzania, tzw. „judoka”, czyli dostosowywanie wielkości produkcji do panującej na rynku koniunktury.

Przełomem w historii koncernu było wprowadzenie na rynek w 1966r. Toyoty Corolla, modelu z nowym silnikiem i nowym zawieszeniem.

Lata siedemdziesiąte - ze względu na kryzys naftowy - wymuszają na firmie rozwój samochodów małolitrażowych, które znane są z niskiego zużycia paliwa i ugruntowanej na rynku jakości. Popularna w tym czasie jest również czwarta generacja Corolli oraz sportowa Corolla Supra i Corolla Celica.

W 1983r. serce Amerykanów podbija model Toyota Camry. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych powstaje hybrydowy Prius, który po modernizacji i ulepszeniu technologii otrzymał w Europie tytuł „Samochodu Roku 2004”. Kluczową rolę na rynku europejskim odegrała również Toyota Yaris, która pojawiła się w marcu 1999r.

Toyota to koncern, który sprzyja naturalnemu środowisku. Głównym celem firmy jest ograniczenie zużycia wody, energii oraz redukcja powstających w czasie produkcji odpadów. Produkowane samochody posiadają najwyższą jakość, wysoką trwałość, niezawodność, a także niekwestionowaną innowacyjność.

Niezawodnością, jakością i trwałością charakteryzują się również wycieraczki do szyb, które na stronie naszego sklepu mogą Państwo łatwo i szybko dobrać do wybranego modelu Toyoty.

pixel