Wycieraczki Hyundai

( ilość produktów: 461 )

Firma Hyundai została założona w 1947r. przez ChungJu-Younga i zajmowała się budownictwem. W Korei Południowej była to największa firma w tej branży. Historia motoryzacji zaczęła się dopiero w roku 1967, gdy z koncernu Hyundai Group powstała Spółka Hyundai Motor Company.

W początkowym okresie Hyundai produkował samochody na licencji Forda. Pierwszym pojazdem opracowanym samodzielnie przez Hyundaia był model Pony, który już za rok wszedł do seryjnej produkcji. W pierwszej kolejności trafił on do Gwatemali i Ekwadoru, gdzie wykorzystywany był jako taksówka.

Na rynki europejskie Hyundai wkraczał bardzo powoli. Pierwsze przedstawicielstwa Hyundaia powstały pod koniec 1978r. w Holandii i Belgii. Ekspansja na Stary Kontynent nastąpiła dopiero w latach 80-tych i 90-tych.

Na rynku polskim koreańska marka pojawiła się w 1993r. i to był ten moment, gdy do sprzedaży trafiły takie modele jak : Hyundai  i10, i20, i30, i40, a ponadto Hyundai Elantra i Veloster. Rok 2001 to dostępność na rynku polskim modelu Hyundai Santa Fe, 2004r. modelu Hyundai Tucson, natomiast w 2010r. udostępniono dla kupujących  model Hyundai ix35.

Hyundai jako marka miał już w tym czasie mocno ugruntowaną pozycję. Stawiał więc nie tylko na wielkość sprzedaży, ale rozwijał i unowocześniał swoją modelową gamę, wśród której były samochody osobowe, terenowe, pojazdy dostawcze, a także autobusy. Jednocześnie nadrzędnym celem Hyundaia było doskonalenie modelu pod względem bezawaryjności, co w znacznym stopniu przyczyniło się do osiągniecia w tym sektorze działań przewagi nad konkurencją z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Europy.

Bezpieczną jazdę i dobrą widoczność na drodze niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewnią Państwu – jako użytkownikom modeli Hyundai -wycieraczki do szyb, które przypisane do danego modelu, znajdują się na stronach naszego sklepu.

pixel