Wycieraczki Saab

( ilość produktów: 58 )

Koncern Saab założony został w 1937r. i od 1938r. specjalizował się w budowie samolotów na potrzeby armii. Dział zajmujący się produkcją samochodów, motocykli  i ciężarówek powstał dopiero po II wojnie światowej i przyjął nazwę Saab Automobile AB. Szefowie Saaba znaleźli na szwedzkim rynku niszę i stworzyli bardzo tani, a jednocześnie użyteczny samochód. Prototypem był model Ursaab, natomiast pełnowymiarowa produkcja modelu Saab 92 ruszyła w grudniu 1949r..

Do 1952r. wszystkie samochody lakierowane były na kolor butelkowej zieleni, albowiem tylko taki barwnik był dostępny z nadwyżek producentów sprzętu wojskowego. We wrześniu 1955r. pojawił się Saab 93 zasilany trzycylindrowym silnikiem. Auta produkowane w tym czasie - przez koncern Saab - były bardzo nowoczesne, szybkie i komfortowe.

Najważniejszym modelem w historii koncernu był model Saab 96, który na rynku dostępny był do roku 1980, czyli przez lat dwadzieścia. Dla Szwedów był czymś w rodzaju niemieckiego Garbusa.

Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych to model Saab 900 Turbo o charakterystycznym kształcie, który był najpopularniejszym modelem tej marki. Pierwszy system ABS zastosowano w zaprojektowanym przez Giorgetto Giugiaro modelu 9000.

Od lat osiemdziesiątych rozpoczął się wzrost produkcji samochodów marki Saab, które znalazły nabywców na całym świecie. Rok 1998 na rynku szwedzkim był pod znakiem modelu Saab 9-3, gdzie po raz pierwszy zastosowano system aktywnych zagłówków. W tym samym czasie z taśm fabryki w Trollhattan zeszły pierwsze sztuki modelu Saab 9-5.

Samochody koncernu Saab do dziś słyną z piękna i niezawodności… I wielu entuzjastów tej marki marzy, aby je posiadać. Zaporą jest niestety ich zbyt wysoka cena.

Zaporą cenową w naszym sklepie, nie będą wycieraczki do szyb, które oferujemy do poszczególnych modeli Saaba. Odpowiednio dobrane wycieraczki zapewnią Państwu znakomitą widoczność na drodze, niezależnie od warunków pogodowych.

pixel