Wycieraczki BMW

( ilość produktów: 378 )

W 1916r. w Monachium rozpoczęły działalność Bawarskie Zakłady Lotnicze, które w 1917r. przyjęły nazwę BMW, czyli Bawarska Fabryka Silników. W początkowym okresie firma produkowała lekkie samoloty zwiadowcze, treningowe, a także silniki do samolotów. W 1920r. stworzono logo firmy, którym była niebiesko-biała szachownica, będąca symbolem kręcącego się śmigła samolotu.

Po zakończeniu pierwszej wojny światowej firma zajęła się produkcją pneumatycznych hamulców dla pociągów oraz pracą nad pierwszymi motocyklami.

Rok 1928 to początek przygody BMW z produkcją samochodów. Pierwszym modelem był Dixi, na licencji brytyjskiego Austina Seven, którego nazwę zmieniono za rok na BMW. Pierwszym samochodem zaprojektowanym w całości przez BMW w Monachium był model BMW 303.

W czasie drugiej wojny światowej – mimo sprzeciwów zarządu firmy – cała produkcja przeznaczona była na cele wojenne. Produkowano między innymi motocykle R12 i R75 z doczepianymi koszami, pojazdy wojskowe BMW 325, silniki rakietowe, odrzutowe itp. Był to czas ogromnych zysków firmy. W tym czasie pracowało w BMW około 50% obcokrajowców o statusie więźniów (w ramach przymusowych robót).

Po wojnie zakład produkował przede wszystkim maszyny rolnicze i części zamienne. Pierwszy powojenny samochód wyprodukowano dopiero w 1954r.; był to BMW 501, natomiast model klasy średniej , czyli BMW 1500 wyprodukowano w roku 1962.

W latach siedemdziesiątych pojawił się popularny do dnia dzisiejszego model Seria5, a następnie Seria 3, Seria 7 i Seria 6, gdzie połączono dwa detale, czyli luksus i sport.

Do firmy BMW należą obecnie takie marki jak: Bentley, Rollsy-Royce, a także Mini.

Wycieraczki samochodowe BMW najwyższej jakości

Samochody BMW to luksus, prestiż, estetyka, dynamiczne osiągi, czyli po prostu najwyższa „półka” i klasa.

Na rynku polskim dostępne są niemal wszystkie modele BMW, a więc Seria1, Seria 3, Seria 4, Seria 5, Seria 6, Seria 7, Seria 8, a także X1, X3, X4, X5, X6 i Z3.

Odpowiednio dobrane wycieraczki samochodowe do modeli j/w zapewnią Państwu dobrą widoczność niezależnie od warunków atmosferycznych, a tym samym komfort, luksus i bezpieczeństwo na drodze.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem wycieraczek lub wycieraczki przypisanej do danego modelu, zapraszamy na stronę naszego sklepu.

pixel