Wycieraczki Mercedes

( ilość produktów: 495 )

Mercedes to tradycja i wyjątkowa marka, a samochody przez nią wyprodukowane należą do najbardziej rozpoznawalnych i docenianych na  świecie.

Początkowymi znakami firmowymi Mercedesa były nazwiska wynalazców, czyli „Benz” i „Daimler”. Jednak w grudniu 1883r. Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co, natomiast w listopadzie 1890r. Daimler założył w Cannstatt firmę Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG).

W roku 1900 firma DMG zawarła z Emilem Jellinkiem - cenionym w Europie przedsiębiorcą i zagorzałym fanem motoryzacji - umowę o sprzedaży samochodów oraz silników Daimlera. Za­strzegł sobie jednak, że chce po­sia­dać mo­no­pol na ich sprze­daż we Fran­cji, Bel­gii, w Au­stro-Wę­grzech i Ame­ry­ce. Ponadto chciał je sprzeda­wać pod nazwą Mer­ce­des, czyli pod nazwą która zo­sta­ła nada­na na cześć jego córki.

Pierwszym na świecie samochodem z czterocylindrowym silnikiem był model 35PS; posiadał on chłodnicę typu „plaster miodu”, która w niedługim czasie stała się znakiem rozpoznawczym Mercedesa. Konstrukcję samochodu opracował Wilhelm Maybach, co może sugerować, że pierwszy Mercedes został „zrobiony” przez Maybacha.

W roku 1926 nastąpiło połączenie dwóch wspaniałych konstruktorów w jedną firmę o nazwie Daimler-Benz AG. Owocem połączenia - cztery lata później - był nowy pojazd z ośmiocylindrowym silnikiem, tzw. „Duży Mercedes”, największy, najcięższy i najdroższy samochód.

W czasie II wojny światowej – jak większość firm motoryzacyjnych – Daimler-Benz AG produkował silniki do statków, samolotów i czołgów. Po wojnie wrócił do poprzedniej działalności, czyli produkcji samochodów.

I tak, w 1968r. powstał model klasy średniej, czyli 200D, a w 1972r. pierwsze auto, które nazwano Mercedesem klasy S.

W latach 1975-1986 pojawił się Mercedes W123, zwany „beczką”, który był protoplastą modelu W210, tzw. „okularnika”. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych produkowany był model 190, zastąpiony później przez klasę C. Do roku 1997 produkowany był natomiast popularny Mercedes W124. Po nim nastąpiła era Mercedesa W210, następnie modeli W211 i W212. Modele te określane są jako klasa E.

Firma pod nazwą Daimler-Benz AG przetrwała do 1998r. Obecnie nazywa się Daimler AG, a Mercedes-Benz to nazwa jednej z marek w tej grupie.

Od początku swej działalności niemiecka firma budowała samochody korzystając z kilku kluczowych kryteriów, którymi była jakość, innowacyjność i bezpieczeństwo.   To spowodowało, że klienci byli gotowi płacić za te walory więcej niż u innych producentów.

Wysoką jakością i niezawodnością charakteryzują się również wycieraczki do szyb, które na stronie naszego sklepu mogą Państwo łatwo i szybko dobrać do wybranego modelu Mercedesa. Nowe wycieraczki to bezpieczeństwo jazdy i dobra widoczność na drodze.

pixel