Wycieraczki samochodowe Mazda 6 I (2002-2008)

( ilość produktów: 406 )

Nazwa japońskiego koncernu obowiązuje oficjalnie od 1984r., natomiast początki firmy sięgają roku 1920. Wtedy to firma działająca w Hiroszimie jako Toyo Cork Kogyo zajmowała się produkcją obrabiarek, narzędzi maszynowych do pojazdów oraz wytwarzaniem broni dla japońskiej armii walczącej w czasie drugiej wojny światowej. W roku 1934 nieoficjalnie zmieniła nazwę z ToyoKogyo na Mazda.

Pierwszym typowo motoryzacyjnym produktem wprowadzonym na rynek – na potrzeby armii japońskiej – był trójkołowy pojazd dostawczy o nazwie Mazda-Go, który okazał się tak udany, że zdecydowano się w kolejnych latach na jego eksport do Chin.

Natomiast pierwsze wersje produkcyjne samochodów pojawiły się dopiero na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W latach siedemdziesiątych Mazda przeżywała wzloty i upadki, co w konsekwencji doprowadziło w roku 1970 do przejęcia 25% udziałów firmy przez amerykańskiego Forda. Mazda przez wiele lat korzystała z wielu rozwiązań Forda, ale pozostawała również wierna swojemu doświadczeniu. Zaowocowało to powstaniu takich modeli jak Mazda 323 oraz   Mazda 626. Niestety ostatnia dekada dwudziestego wieku była dla Mazdy walką o utrzymanie się na globalnym rynku, gdzie popularność Mazdy była zbyt niska. Przyczyna to zapewne słaba rozpoznawalność marki, spowodowana między innymi tym, że w okresie od 1975 – 1991r. Japończycy trzykrotnie zmienili logo firmy. Nowe logo wprowadzono w czerwcu 1997r. i przedstawia ono inicjał Mazdy w postaci litery „M” o kształcie „V”, która symbolizuje rozpostarte skrzydła, czyli przygotowaną do lotu w przyszłość firmę.

Przełom na plus nastąpił w firmie w roku 2004, gdy do sprzedaży wystawiono Mazdę 6, Mazdę 3 oraz sportową Mazdę RX-8. Sukcesem dla firmy w 2008r. był  natomiast tytuł „Światowego Samochodu Roku”, który otrzymała Mazda 2. Rok 2010 to prezentacja nowej generacji Mazdy 5 podczas salonu samochodowego w Genewie.

Klienci zaczęli doceniać Mazdę za oryginalność, wysoką jakość produktów, a przede wszystkim małą awaryjność. Ponadto w 2007r. Mazda postanowiła obniżyć spalanie w swoich samochodach do roku 2015 nawet o 30%. Polityka firmy to dbałość o środowisko naturalne, a także o doskonałą jakość produkowanych samochodów, które zapewniają kierowcom komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa.

Wysoką jakością i niezawodnością charakteryzują się również wycieraczki do szyb, które na stronie naszego sklepu mogą Państwo łatwo i szybko dobrać do wybranego modelu Mazdy.

pixel