Wycieraczki Smart

( ilość produktów: 35 )

Smart to jedna z najmłodszych na rynku marek samochodowych. Pomysłodawcą stworzenia smarta był Nicolas Hayek, założyciel i właściciel – w jednej osobie – firmy produkującej zegarki Swatch. Według jego koncepcji, auto miało być bardzo małe i jak żartował, miał się w nim mieścić kierowca, pasażer i skrzynka piwa. Jednocześnie miał to być samochód wygodny i bezpieczny. Słowo „smart” znaczy po angielsku sprytny i błyskotliwy, co doskonale pasuje do małego, niebanalnego i świetnie sprawdzającego się w miejskich warunkach auta.

Siedzibą firmy Smart jest niemieckie miasto Boblingen, natomiast w Hombach we Francji znajduje się główny zakład produkcyjny.

Od 2002r. projektowaniem, produkcją specjalnych egzemplarzy i dostawą akcesoriów dla wszystkich modeli Smarta zajmuje się –współpracująca z firmą Smart – firma Brabus. Siedzibą Spółki Smart – Brabus GmbH jest miasto Bottrop. Po przejęciu firmy przez Mercedesa rozpoczęły się przygotowania do seryjnej produkcji pierwszej wersji Smarta o nazwie City Coupe, który premierę miał w 1997r., a już 2 lipca 1998r. z linii montażowej zjechał pierwszy nowatorski samochód Smart Fortwo. Zyskał on status kultowego samochodu, który wśród mikrosamochodów wyznaczył nowe trendy i stał się ikoną motoryzacji.

Modele Smarta dostępne aktualnie w Polsce to Smart Fortwo, Smart Forfour oraz Smart Roadster.

Aby założenia Nicolasa Hayek o bezpiecznych modelach Smarta mogły się spełnić  w całej rozciągłości, polecamy odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb, które zapewnią użytkownikom dobrą widoczność, a tym samym komfort i bezpieczną jazdę, niezależnie od warunków atmosferycznych.

pixel