Wycieraczki samochodowe Subaru

( ilość produktów: 292 )

Historia firmy Subaru sięga roku 1917, jednakże pierwszy samochód został wyprodukowany w firmie dopiero w 1954r. Słowo Subaru oznacza „plejady”. Logo marki - to konstelacja sześciu gwiazd.

Subaru w czasie drugiej wojny światowej powiązane było z japońską branżą lotniczą. Dzięki temu firma należała i należy do grupy najbardziej innowacyjnych producentów samochodowych.

Pierwszy model Subaru to prototyp samochodu osobowego o roboczym symbolu P-1. Rok później tzn. w 1955r. pojawił się model 1500, nazwany „arcydziełem technologicznym”. Posiadał on w pełni niezależne zawieszenie przednich kół wspieranych przez amortyzatory olejowo-gazowe i wahacze, które również były niezależne. Niestety zawiodła sieć dystrybucji i produkcję samochodu zawieszono. Decyzję o powrocie do produkcji aut osobowych podjęto w 1958r. Wtedy właśnie powstało Subaru 360, które doskonale wpisało się w potrzeby rynku japońskiego.

Kolejny „technologiczny majstersztyk” to Subaru seria 1000 i zamontowany w nim poprzecznie silnik. Z tak ułożonym motorem auta Subaru produkowane są do dnia dzisiejszego. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na rynku pojawił się model Subaru Legacy. Największym hitem nowej dekady okazał się natomiast legendarny model Subaru Impreza. Kolejnym pojazdem Subaru, który pojawił się w sprzedaży w 1997r., był terenowy Subaru Forester. W roku 2003 na drogi wyjechał Subaru Justy G3X, a w 2005r. Subaru Tribeca. Początkowo przewidziany był tylko na rynek amerykański, jednakże w niedługim czasie trafił również do Europy.

W 2009r. Subaru zaprezentowało na Salonie w Nowym Jorku najnowszą serię modeli i była to nowa generacja Legacy i jej terenowa odmiana Outback.

Cztery lata później Subaru rozpoczęło produkcję samochodów z napędem hybrydowym.

Jeżeli są Państwo użytkownikami wyżej wymienionych modeli Subaru, zapraszamy na strony naszego sklepu, gdzie łatwo, szybko i bez problemu można dobrać odpowiednie wycieraczki do szyb. Nowe wycieraczki, to dobra widoczność na drodze, a tym samym gwarancja bezpiecznej jazdy.

pixel