Wycieraczki Volvo

( ilość produktów: 322 )

Historia firmy Volvo (po łacinie znaczy ”toczyć się”) to dwie daty narodzin. Pierwsza nieoficjalna, to 25 lipca 1924r., gdy GustafLarson i AssarGabrielsson (założyciele firmy) spotkali się przypadkiem w jednej z goteborskich restauracji, natomiast druga oficjalna, to 14 kwietnia 1927r., gdy fabrykę w Hisingen opuścił pierwszy egzemplarz modelu OV4, zwanego potocznie „Jakob”.

Założyciel firmy, czyli AssarGabrielsson to wybitny ekonomista i biznesmen, natomiast GustafLarson to inżynier i wspaniały projektant w jednym. W swoich projektowych założeniach oboje postawili na jakość i wysoki poziom techniczny produkowanych samochodów.

Dwa lata po pierwszej inauguracji produkcji, na rynku pojawił się nowy model samochodu PV651, w którym sześciocylindrowy silnik był chłodzony wodą, auto wyposażone było w hydrauliczne hamulce a ponadto zsynchronizowaną skrzynię biegów.

Podczas wojny, Volvo rozpoczęło prace nad nowym modelem PV 444. Kilka lat        po wojnie, był on najczęściej sprzedawanym samochodem w Szwecji.

W 1964r. pod Goteborgiem powstał nowy zakład Volvo; a już dwa lata później  pojawił się w nim najbardziej na świecie zaawansowany technologicznie model 144. Na początku lat osiemdziesiątych Volvo wyposażyło model 240 w silnik z turboładowaniem. Jednostka w tym modelu osiągnęła moc 155 koni mechanicznych.

Lata dziewięćdziesiąte to dalszy rozwój – rozpoczęty na początku lat siedemdziesiątych – technologii bezpieczeństwa, dotyczącej między innymi systemu ABS, poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa z mechanizmem samoregulacji, teleskopowych zderzaków oraz systemu chroniącego przed skutkami zderzeń bocznych tzw. SIPS.

Rok 1996 to zmiana nazewnictwa modeli Volvo; i tak np. sedan ma przedrostek „S”, kombi „V”, a coupe „C”. W tym samym czasie zaprezentowane zostały modele już z nowym nazewnictwem, a mianowicie S40, V40 oraz C70. W 2002r. odbyła się premiera Volvo XC90 – samochodu terenowo-rekreacyjnego, skierowanego głównie na rynek amerykański, natomiast w 2006r. luksusowego kompaktu C30, wyprodukowanego na bazie modelu S40.

Od 2012r. firma produkuje Volvo V40, w którym wprowadzono poduszkę powietrzną dla pieszych. Model ten otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych i jest on najwyżej ocenionym autem pod względem bezpieczeństwa pieszych.

Nie od dziś wiadomo, że Volvo to koncern motoryzacyjny słynący z wysokiej jakości, solidności, innowacyjności, dbałości o każdy szczegół, a przede wszystkim o bezpieczeństwo;  bo bezpieczeństwo w tym przypadku równa się Volvo, a Volvo równa się bezpieczeństwo.

Aby bezpieczeństwo było pełne, niezbędne są odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb, które przypisane do danego modelu Volvo, znajdują się na stronach naszego sklepu.

 

pixel