Wycieraczki Volkswagen

( ilość produktów: 692 )

Volkswagen - w wolnym tłumaczeniu oznacza „samochód dla ludu”. W 1933r. Adolf Hitler zażyczył sobie, aby poznany wcześniej inżynier Porsche – „ojciec” przyszłego koncernu - został nadwornym konstruktorem ówczesnych Niemiec. I już 17 stycznia 1934r. Ferdynand Porsche przedstawił niemieckiemu rządowi projekt samochodu o nazwie Kraft durchFreudeWagen Typ 60, który po drugiej wojnie światowej stał się legendarnym Garbusem. Cieszył się tak dużą popularnością, że dzięki temu Volkswagen awansował do grona największych i najbardziej znanych samochodowych producentów w Europie.

Rok 1950 zaowocował w Volkswagenie modelem Transporter, który po zmianach i liftingach jest obecny na rynku, aż do dzisiaj. Premiera popularnego Volkswagena Passata odbyła się w 1973r., natomiast zakończenie produkcji – na terenie Niemiec - kultowego już wówczas Garbusa nastąpiło w 1974r. Jego następcą został Volkswagen Golf, który mając sylwetkę hatchback’a, okazał się od niego bardziej praktyczny.

Początkiem nowej generacji małych i oszczędnych samochodów koncernu Volkswagen, stał się w 1998r. model Lupo. W tym samym czasie ruszyła także produkcja modelu Volkswagen Bora.

11 grudnia 2001r. otwarto w Dreźnie Szklaną Manufakturę i rozpoczęto produkcję nowej luksusowej limuzyny Phaeton, która na rynku pojawiła się już wiosną 2002r.

Koncern Volkswagen - to również inne marki samochodowe; i tak np. w 1969r. Volkswagen kupił Audi, w 1996r. Seata, w 1991r. Skodę, a siedem lat później nabył prawa do marki Bentley. Jest także posiadaczem akcji Porsche, Bugatti i Lamborghini.

Przedstawicielstwo Volkswagena w Polsce istnieje od roku 1991. W świadomości Polaków marka ta zajmuje miejsce szczególne, a zaufanie do niej jest ogromne. Cechą charakterystyczna samochodów Volkswagena jest bowiem dobra jakość wykonania, a ponadto niewyszukana, aczkolwiek poprawna stylistyka.

Dobrą jakością i niezawodnością charakteryzują się również wycieraczki do szyb, które na stronie naszego sklepu mogą Państwo szybko i łatwo dobrać do wybranego modelu Volkswagena. Nowe wycieraczki to bezpieczna i komfortowa jazda niezależnie od warunków atmosferycznych.

pixel