Wycieraczki Alfa Romeo

( ilość produktów: 102 )

Alfa Romeo to znany włoski producent luksusowych samochodów osobowych, sportowych, a także wyścigowych.

 Alfa to skrót włoskiej nazwy „Anonima Lombarda Fabbrica Automobili”, czyli pl. „Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna”. Romeo dopisane zostało do całości w 1918 roku, gdy kierownictwo zakładu Alfa objął włoski inżynier Nicola Romeo. Od jego nazwiska powstała druga część nazwy, czyli Alfa Romeo. Kiedy w latach ‘80 koncern popadł w kłopoty finansowe, na ratunek pospieszyła mu włoska firma Fiat  i od 1986 roku marka ta należy właśnie do Fiata.

 Stylizacja Alfy Romeo to dzieło włoskiej firmy Carrozzeria Pininfarina - w 1987 roku wystylizowała nadwozie Alfy Romeo 164, które stało się ówczesnym hitem motoryzacyjnym szokując i jednocześnie zachwycając fanów motoryzacji.

Samochody Alfa Romeo od wielu lat kojarzą się z wieloma prestiżowymi nagrodami i tak np. model Alfa Romeo 156  w roku 1998 zajął 1 pozycję w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Rok 1998 należał również do Alfy 166, która nazwana została nowym „flagowcem” marki. Model Alfa 147, który powitał nowe tysiąclecie, otrzymał niemieckie wyróżnienie „Złotej Kierownicy”. Alfa Spider natomiast to najbardziej atrakcyjny stylistycznie w 2006 roku produkt nowej generacji firmy Alfa Romeo. Nowym samochodem sportowym, który dedykowany był fanom tej marki, jest sportowy compact Alfa MiTo. Alfa Romeo to również firma, która od początku swojej działalności aż do chwili obecnej kojarzona jest z udziałem (oczywiście z pozytywnym skutkiem) w bardzo wielu wyścigach samochodowych.

Szeroki wybór wcieraczek samochodowych Alfa Romeo

 Z myślą o Państwa potrzebach nasza firma przygotowała szeroką ofertę wycieraczek do samochodów Alfa Romeo. Oferujemy wycieraczki do następujących modeli tej marki: 145, 146, 147, 156, 159, 166, Brera, Giulietta, MiTo, GT oraz Spider.

Wycieraczki w pełnym asortymencie do samochodu tych modeli znajdują się na stronie naszego sklepu. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem wycieraczek lub wycieraczki przypisanych do danego modelu, zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie i składania zamówień.

pixel