Wycieraczki Renault

( ilość produktów: 509 )

Znakiem rozpoznawczym marki Renault jest charakterystyczny romb na masce. Historia samochodów tej marki rozpoczęła się 30 marca 1899r., gdy Louis Renault ze swoimi starszymi braćmi Marcelem i Fernandem założyli firmę Renault Freres w miejscowości Billancourt pod Paryżem; a ich pierwszy warsztat mieścił się w szopie na narzędzia. Kapitał firmy wynosił wówczas 60 tysięcy franków. Marcel i Louis byli  w firmie odpowiedzialni za projektowanie i konstruowanie aut. W ciągu roku udało się im wyprodukować 76 pojazdów. W 1902r. Louis skonstruował pierwszy własny silnik o pojemności 3,75 litra i mocy 25 koni.

Popularność braciom Renault przyniosły wygrane w wyścigach:  Paryż – Wiedeń, Paryż – Berlin, czy Paryż – Madryt. Niestety, podczas jednego z wyścigów w 1903r. zginął Marcel Renault, a sześć lat później zmarł drugi z braci – Fernand. Louis zmienił wówczas nazwę firmy na LesAutomobiles Renault i wprowadził do fabryk metody seryjnej produkcji. Samochody Renault zyskały popularność jako taksówki w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.

W czasie I wojny światowej firma Renault produkowała sprzęt na potrzeby wojsk Ententy. Po zakończeniu wojny, zaprezentowany został w 1922r. model Renault 6CV, a następnie 10CV, który jako pierwszy z modeli Renault posiadał kierownicę po stronie prawej.

Wybuch II wojny światowej spowodował wstrzymanie cywilnej produkcji samochodów na rzecz produkcji czołgów dla niemieckiej armii. Louis Renault zmarł w więzieniu w 1944r. oskarżony o współpracę z Niemcami. Po jego śmierci przedsiębiorstwo zostało upaństwowione.

Rok 1951- to debiut modelu Fregate. Tytuł „Car of the Year” otrzymał w 1965r. model Renault 16, samochód o nadwoziu hatchback. Innym samochodem, który spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów, ze względu na lekką konstrukcję nadwozia, oszczędne jednostki napędowe i pojemne wnętrze, był zaprezentowany w 1972r. model Renault 5. W 1981r. swój debiut miał  Renault 9, a dwa lata później Renault 11.

W roku 1990 na rynku pojawił się model Renault Clio, a w latach następnych Renault Twingo, Renault Laguna, Renault Megane, Renault Scenic, Renault Thalia, Renault Koleos, Renault Fluence, RenaulZoe, Renault Captur, a także samochód dostawczy Renault Kangoo. Model Clio (1991r.) oraz Scenic (1996r.) wyróżnione były tytułami „Samochodów Roku”.

W 2004r. Renault wykupił rumuńską Dacię; stał się również posiadaczem akcji koncernu Samsung, pod marką którego sprzedaje samochody na Dalekim Wschodzie.

Obecnie Renault to jedna z najlepiej sprzedających się w Europie marek samochodowych.

Aby jazda wybranym modelem Renault była bezpieczna, niezbędne są odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb, które zapewnią Państwu dobrą widoczność na drodze, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

pixel