Wycieraczki Chrysler

( ilość produktów: 66 )

Walter P. Chrysler był maszynistą parowozów w Kansas. W 1912 roku rozpoczął pracę w przemyśle motoryzacyjnym w firmie Buick Motors w Stanie Michigan, gdzie został szefem produkcji, a już trzy lata później awansował i objął stanowisko prezesa tej firmy.

W 1921r. został przewodniczącym rady nadzorczej Maxwell Motor Company. Przejął tam większość udziałów i dzięki temu uruchomił produkcję samochodów pod marką Chrysler. W 1925r. zmieniono nazwę firmy na Chrysler Corporation. Dwa lata później firma stała się czwartym – jeśli chodzi o wielkość – producentem samochodów w USA, a siedem lat później była już na miejscu drugim.

W wyniku strajku,  który miał miejsce pod koniec lat czterdziestych XX wieku koncern poniósł ogromne straty finansowe.

W 1987r. ze względu na Jeepa, Chrysler wykupił markę AMC.

W 1998r. stworzono koncern DaimlerChrysler – po fuzji Daimler-Benz i Chrysler Corporation. Połączenie to nie przyniosło oczekiwanego sukcesu, a wręcz same straty, dlatego też w 2007r. firmy Daimler i Chrysler rozstały się. Udziały w firmie Chrysler przejął Cerberus Capital Management, a spółkę przekształcono w Chrysler Holding LLC. Przedsiębiorstwo było na granicy bankructwa, albowiem inwestor nie myślał o rozwoju Chryslera, ale o sprzedaży z zyskiem jego aktywów.

Po przeprowadzeniu kontrolowanego przez amerykański rząd bankructwa Chryslera, udziały w wysokości 58,5% przejął Fiat, natomiast związki zawodowe kontrolowały 41,5%.

29 stycznia 2014r. ogłoszono, że Fiat wykupił pozostałą część udziałów i doszło do sfinalizowania długo oczekiwanej fuzji Fiata i Chryslera, w wyniku czego powstała nowa spółka o nazwie Fiat Chrysler Automobiles. Firma stała się siódmym największym producentem samochodów na świecie.

Szeroki wybór wycieraczek samochodowych Chrysler

Poniżej wyszczególnione zostały modele samochodów Chrysler, do których posiadamy wycieraczki do szyb:

Chrysler 300C, Chrysler 300M, Chrysler Crossfire, Chrysler Sebring, Chrysler Voyager 3Chrysler Voyager 4 i Chrysler Voyager 5.

Dobrą widoczność na drodze – niezależnie od warunków atmosferycznych – zapewnią Państwu odpowiednio dobrane w naszym sklepie wycieraczki.

pixel