Wycieraczki Skoda

( ilość produktów: 235 )

Początki Skody - to miasto Pilzno, rok 1859, zakłady przemysłu metalowego, a następnie zakłady produkujące broń i pracujący tam na stanowisku kierowniczym Emil Skoda. W roku 1869 pan Emil Skoda przejmuje przedsiębiorstwo.

Pierwszy samochód o nazwie Skoda zjeżdża z taśmy produkcyjnej w 1924r.

W tym samym czasie w mieście Mlada Boleslav funkcjonuje firma Laurin&Klement, która początkowo produkuje rowery i motocykle, a od 1905r. zajmuje się produkcją samochodów. Niestety w 1924r. firmę zniszczył pożar i wówczas nastąpiła konieczność znalezienia strategicznego partnera. Partnerem i jednocześnie właścicielem firmy Laurin&Klement został w roku 1925 Zakład Skody.

W czasie drugiej wojny światowej produkcję dostosowano do potrzeb militarnych.   Po zakończeniu wojny firmę przekształcono w przedsiębiorstwo państwowe o nazwie AutomobiloveZavodyNarodniPodnik Skoda. W 1952r. rozpoczęto produkcję Skody 1200, a od 1959r. produkowana była – ciesząca się dużą popularnością – Skoda Octawia. W 1987r. zaprezentowano Skodę Favorit, czyli auto z silnikiem z przodu i napędem na przednie koła. Popularną „Favoritkę” w 1994r. zastąpiła Felicia, a tę z kolei w roku 2001 Fabia.

W modelu Felicia pierwszy raz wykorzystano technologię Volkswagena. Umowa – na postawie, której Volkswagen wykupił 30% udziałów w firmie – podpisana została 16 kwietnia 1991r. Po jej podpisaniu nastąpił gwałtowny rozwój firmy i gigantyczne inwestycje w infrastrukturę Skody. Były to nowe maszyny, nowe montownie i kompleksowa komputeryzacja fabryki. Ciąg dalszy nastąpił, gdy Volkswagen dokupił 40% udziałów, a w 2000r. nabył pozostałe akcje i został jedynym akcjonariuszem w czeskiej firmie.

Efektem samodzielnych rządów Volkswagena był w 1996r. nowy model Skody Octavia, który jak mówiono był „czymś więcej niż tylko znakiem czasu”. Zatrudnieni w fabryce ludzie byli znakomicie wykształceni, przyzwyczajeni do wydajnej i efektywnej pracy, a ponadto twórczy i żądni czynu. Między innymi dzięki takiej postawie dostali wolną rękę w dziedzinie wymyślania nowych modeli. Tak właśnie powstał i jest obecny od 2006r. na rynku model Roomster. W 2009r. zadebiutował model Yeti, a dwa lata później rozpoczęła się w Bratysławie produkcja Citigo – niewielkiego miejskiego auta.

W grupie Volkswagena planowano początkowo, że Skoda będzie tylko „tanią marką”, lecz dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi, ich ciężkiej i mozolnej pracy stała się marką superważną, która przynosi ogromne dochody.

Natomiast superważną sprawą dla bezpieczeństwa każdego użytkownika modelu Skoda są odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb. Zakupione w naszym sklepie wycieraczki zapewniają dobrą widoczność, a tym samym komfort jazdy, niezależnie od warunków pogodowych. 

pixel