Wycieraczki Kia

( ilość produktów: 465 )

Historia Kia Motors rozpoczęła się w 1944r. Firma nosiła wówczas nazwę Kyunsung Precision Industry i zajmowała się ręczną produkcją części do rowerów, które sprzedawane były na przedmieściach Seulu.

W marcu 1952r. nazwę firmy zmieniono na „Kia IndustryCorp”. W języku koreańskim „Kia” to połączenie dwóch słów, czyli „ki” – co oznacza powstawać lub wywodzić się, natomiast „a” oznacza Azję. W uproszczeniu „Kia” brzmi więc „powstawać lub wywodzić się z Azji”.

W roku 1961 Kia, aby sprostać potrzebom lokalnego rynku, rozpoczęła produkcję motocykli, a następnie od 1962r. trójkołowych pojazdów dostawczych K-360. Pierwszym samochodem stworzonym w 1971r. pod marką Kia, była ciężarówka         o nazwie Tytan, natomiast pierwszym samochodem osobowym (powstałym co prawda na licencji japońskiego koncernu Mazda) była Brisa S100.

W marcu 1990r. nazwa firmy ponownie ulega zmianie na Kia Motors. Już jako Kia Motors firma ruszyła na podbój rynków Europy i obu Ameryk.

Lata 2003-2008 to wprowadzenie na rynek osiemnastu radykalnie odnowionych modeli Kia. Nowy, bardzo pozytywny wizerunek, który przełożył się na efekty sprzedażowe, przyniósł marce - zaprojektowany dla europejskiego klienta -  model Kia Cee’d; zaprezentowany w Paryżu w 2006r. Duże znaczenie w zdobyciu sympatii klientów miało również wprowadzenie w 2010r. siedmioletniej  gwarancji na wszystkie sprzedawane w Europie modele Kia. Dzięki temu zwiększyła się wartość marki, która niestety wcześniej nie cieszyła się zaufaniem, albowiem koreańskie samochody traktowane były przez Europejczyków, jako auta gorszej kategorii.

W Polsce Kia pojawiła się w 1995r. z takimi modelami jak np. Cee’d, Picanto, Optima, Rio, Soul, Venga, Sportage i Sorento.

W obecnej  chwili, Kia jest najstarszym, a jednocześnie drugim co do wielkości producentem samochodów w Korei.

Jeżeli są Państwo użytkownikami powyższych modeli Kia, zapraszamy do naszego sklepu,  gdzie oferujemy wycieraczki do szyb przypisane do danego modelu. Odpowiednio dobrane wycieraczki zapewnią dobrą widoczność na drodze i bezpieczną jazdę. 

pixel