Wycieraczki Seat

( ilość produktów: 254 )

Seat - to hiszpańska firma, która została założona 9 maja 1950r. przez korporację sześciu banków (42%), Narodowy Instytut Przemysłu (51%) oraz koncern Fiata (7%), który udzielił licencji Seatowi na produkcję samochodów.

Seat w krótkim czasie stał się najpopularniejszą marką wśród zarówno zamożnych, jak i nieco uboższych Hiszpanów. Otwarcie pierwszej fabryki Seata odbyło się 5 czerwca 1953r. w Zona Franca w Barcelonie, a już 13 listopada wyjechał z niej pierwszy Seat 1400. Największy sukces w początkowym okresie rozwoju firmy zapewnił jej jednak model 600, czyli tzw.” mały Seat” (zbliżony do Fiata 126p.)

W latach późniejszych Seat produkował samochody wzorowane na fiatowskich odpowiednikach, prowadząc jednocześnie prace nad własnymi modelami. Jednym z takich modeli był Seat 133, który okazał się niezwykle udaną konstrukcją.

W wyniku nieporozumień, Fiat w 1981r. pozbył się swoich udziałów w Seacie. Ponieważ jednak świat biznesu nie znosił „pustki”, już 30 września 1982r. Seat podpisał umowę o współpracy z Volkswagenem, która zaowocowała w 1984r. modelem Ibiza.

Dwa lata później niemiecki koncern nabył 51% udziałów, za kilka miesięcy zwiększył je do 75%, a w 1990r. posiadał już niemal pakiet całościowy, który wynosił 99,99%.

W pobliżu Barcelony w miejscowości Martorell został otwarty 22 lutego 1993r. kolejny zakład, który należał i należy do najnowocześniejszych w Europie. Początkowo produkowane w nim były modele Ibiza i Cordoba, a następnie Toledo. W 2004r. do sprzedaży trafił Seat Altea.

Dwa lata wcześniej Seat dołączył do nowej Grupy Volkswagena, w której były również Audi i Lamborghini.

Seat obecnie to wysoka jakość, nowoczesne rozwiązania technologiczne i rozsądne ceny. W Polsce  dostępnych jest wiele modeli Seata, zarówno w wersji sedan, kombi jak i minivan. Należą do nich np. Seat Alhambra, Seat Altea, Seat Ibiza, Seat Leon itp.

Jeżeli są Państwo użytkownikami powyższych modeli, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie oferujemy wycieraczki do szyb przypisane do danego modelu Seata. Wycieraczki są wysokiej jakości i w rozsądnych cenach.

pixel