Wycieraczki Citroen

( ilość produktów: 419 )

Andre Gustave Citroen jest związany z powstaniem i historią firmy Citroen. Był synem Holendra Leviego Citroena i pochodzącej z Warszawy Maszy Amelii Kleinmann. Ukończył politechnikę, a następnie na cztery lata został wcielony do wojska. Gdy przebywał w Polsce zauważył drewniane koła zębate o daszkowym uzębieniu. Kupił patent i po powrocie do Paryża założył w 1902r. firmę, która zajęła się wytwarzaniem stalowych kół zębatych.

Te właśnie koła zębate nawiązują do logo Citroena (białe koła na czerwonym tle).

Andre Citroen na szeroką skalę działał w branży motoryzacyjnej; został dyrektorem firmy Mors, prezesem francuskiej izby przemysłu motoryzacyjnego, w Stanach Zjednoczonych natomiast z dużym zainteresowaniem przyglądał się produkcji Forda. W czasie I wojny światowej jego przedsiębiorstwo produkowało czołgi i amunicję.

Pierwszy samochód z linii produkcyjnej firmy zjechał w 1919r. i był to Citroen typ A - samochód z 4-cylindrowym silnikiem. Następnie pojawił się model typ B oraz Citroen 5CV, a w 1932r. model C4 i C6. Mimo, że firma produkowała coraz to nowe modele, pojawił się niestety kryzys finansowy.

W roku 1934 Citroen zaprezentował model Traction Avant z przednim napędem, co było rewolucyjnym rozwiązaniem, jak na owe czasy. W 1955r. na targach w Paryżu pokazano Citroena DS., który mając hydropneumatyczne zawieszenie, przestronne wnętrze, piękny kształt, a przede wszystkim 500-litrowy bagażnik znalazł uznanie w oczach wielu nabywców.

Był rok 1970 i mimo, że z taśm produkcyjnych schodziły nowe modele np. Citroen G5, model CX, firma przechodziła kolejny bardzo poważny kryzys finansowy.

Aby uratować się przed bankructwem Citroen wraz z Peugeotem utworzyły koncern PSA. Firmy w dalszym ciągu były odrębne, jednakże niektóre elementy jak np. silniki były wspólne.

Przez lata, Citroen udowodnił, że potrafi budować samochody pełne innowacji, luksusu i komfortu.

Również taki komfort, dzięki dobrej widoczności w czasie jazdy, zapewnią Państwu odpowiednio dobrane wycieraczki. W naszym sklepie proponujemy wycieraczki do następujących modeli tej marki:

C-Crosser, C-Elysee, C-Zero, C1, C2, C3, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C5, C6, C8, Berlingo, DS3, DS4, DS5, Jumper, Jumpy, Nemo, Saxo, Xantia, Xsara, Xsara Picasso, XM. 

pixel