Wycieraczki Opel

( ilość produktów: 504 )

Adam Opel urodził się w Hesji w rodzinie rzemieślnika. Mimo że nauczył się zawodu ojca, jego ambicje były znacznie większe. Wyjechał do Paryża i tam pracował w fabryce maszyn do szycia, gdzie zdobył nową wiedzę. Wrócił do Hesji i w 1862r. założył warsztat, w którym naprawiał maszyny, a następnie zaczął je produkować. W niedługim czasie Adam Opel zainwestował w produkcję rowerów, a po jego śmierci, synowie zawiązali w 1899r. spółkę z Friederichem Lutzmannem i wyprodukowali pierwszy automobil. Niestety interes braci Opel nie przyniósł oczekiwanego sukcesu. Dopiero porozumienie z francuskim konstruktorem Alexandre Darracq i jego licencja na produkcję pojazdu 9PS uruchomiła sprzedaż pojazdu pod marką Opel Darracq.

W roku 1924 ruszyła produkcja samochodu Laubfrosch, który był przeznaczony dla masowego odbiorcy. Już cztery lata później Opel był największym producentem samochodów w Niemczech.

W czasie drugiej wojny światowej firma musiała podporządkować się zaleceniom Hitlera i produkować wojskowe ciężarówki Blitz oraz części do produkowanych w Niemczech samolotów.

Po zakończeniu wojny rozpoczęto odbudowę niemal całkowicie zniszczonej podczas wojny fabryki w Ruesselsheim.

W roku 1962 Adam Opel AG otworzył drugą fabrykę w Bochum, gdzie zgodnie z hasłem:  „Nowy samochód z nowej fabryki” z linii produkcyjnej zjechał Kadett compact, który w szybkim czasie stał się niekwestionowanym przebojem.

W 1991r. zaprezentowana została Astra, która otrzymała tzw. System Bezpieczeństwa Opla, z bocznymi wzmocnieniami, siedzeniami, które zapobiegały zsuwaniu się, a ponadto  zaopatrzone były w napinacze pasów.

W ramach standardowego wyposażenia od 1995r., wszystkie modele Opla otrzymały pełnowymiarowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera.

Obecność marki Opel w Polsce datuje się od dnia 31 maja 1991r., gdy zarejestrowano firmę General Motors Poland, która była wyłącznym importerem i dystrybutorem samochodów marki Opel. W październiku 1998r. otwarto natomiast fabrykę w Gliwicach, będącą jednym z najnowocześniejszych zakładów tego koncernu na świecie. W 2002r. Opel Polska otrzymał certyfikat potwierdzający wdrożenie „Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Ochroną Środowiska”.

W obecnej chwili koncern Adam Opel AG oferuje szeroką gamę swoich modeli, a wśród nich jest najlepiej sprzedająca się Corsa, a także Opel Astra, Opel Astra Classic, Opel Combo, Opel Vectra, Opel Signum, czy Opel Tigra. Znakomitą renomą cieszą się także rodzinne, przestronne samochody takie jak Opel Zafira, czy minivan Meriva. Opel odnowił również tradycję – zapoczątkowaną w 1901r. modelem Blitz – dotyczącą produkcji pojazdów użytkowych, w tym przypadku modeli Opel Vivaro i Opel Movano.

Ktoś kiedyś powiedział, że „Adam Opel to człowiek sukcesu”; powiedzenie to mimo upływu wielu lat - od jego śmierci - jest nadal bardzo aktualne.

Natomiast sukcesem każdego użytkownika pojazdu jest bezpieczna jazda. Jednym z elementów takiej właśnie jazdy, są odpowiednio dobrane do danego modelu Opla wycieraczki do szyb. Zapraszamy więc do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie.

pixel