Wycieraczki DAF

( ilość produktów: 30 )

DAF to holenderska firma produkująca samochody ciężarowe i autobusy. Pierwsza data w historii DAF-a to rok 1928, gdy Hob van Doorne postanowił założyć zakład zajmujący się naprawą różnego rodzaju maszyn. Finansowo wspierał go właściciel browaru i fabryki lodu o nazwisku Huenges. Były to jednak trudne czasy i niestety nie dało się wyżyć tylko z naprawy maszyn, czy pojazdów. Razem z bratem Vimem zaczęli więc produkować przyczepy i naczepy pod szyldem D.A.F.

W latach trzydziestych firma zaprezentowała kilka innowacji takich jak lekkie podwozie, czy automatyczny układ hamulcowy i sprzęgła. W czasie wojny z pomysłów firmy chętnie korzystało wojsko. Po wojnie spółka zmieniła nazwę na „Van Doorne’s Automobiel Fabriek” i do produkcji - oprócz dotychczasowego asortymentu - wprowadziła autobusy i samochody ciężarowe.

Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym w fabryce w Geldropseweg w Eindhoven, z taśm produkcyjnych w 1950r. zjeżdżało tygodniowonawet kilkanaście ciężarówek. Cechą charakterystyczną pojazdów DAF były i są chromowane paski na atrapie chłodnicy.

W 1958r. spełniły się młodzieńcze marzenia braci Doorne, a mianowicie zaprezentowali światu dwudrzwiowego sedana o nazwie 600. Samochód odniósł sukces sprzedażowy. DAF wprowadził kolejne modele aut osobowych, ale produkcja przestała się opłacać i całość udziałów tej części firmy, która zajmowała się samochodami osobowymi, przejęło Volvo.

W 1957r. DAF zaprezentował nową linię samochodów ciężarowych, w tym serię 2000, a następnie 2600. Lata siedemdziesiąte to DAF 2800.

W latach 1978-79 umierają obaj bracia, którzy byli założycielami firmy. Po ich śmierci DAF skupił się na konstruowaniu i produkcji średnich i ciężkich ciężarówek.

„Międzynarodową Ciężarówką Roku 1988” został DAF 95. Jej projektantem był włoski stylista Giorgetto Giugiaro. Początek lat dziewięćdziesiątych to załamanie rynku samochodów ciężarowych. Świat jednak nie stoi w miejscu i już w latach następnych DAF produkuje kolejne modele. Duży sukces odnosi DAF 95XF, który został wybrany „Międzynarodową Ciężarówką Roku 1998”. Taki sam tytuł zdobyła seria pojazdów DAF LF, a w 2006r. model DAF XF105.

Firma DAF produkuje ciężarówki przystosowane do transportu długodystansowego  jako seria XF, transportu średnio i długodystansowego, czyli seria CF oraz transportu w dystrybucji miejskiej i regionalnej - seria LF.

Dobrą jakością, niezawodnością i przystępną ceną charakteryzują się wycieraczki do szyb, które na stronie naszego sklepu mogą Państwo szybko i łatwo dobrać do modelu DAF seria CF oraz DAF seria LF.

pixel