Wycieraczki Honda

( ilość produktów: 288 )

Założycielem koncernu Honda był Soichiro Honda. W wieku piętnastu lat opuścił dom rodzinny i tak zaczęła się jego przygoda z motoryzacją. Założył filię warsztatu samochodowego ArtShokai, opatentował metalowe szprychy, sprzedawał Toyocie pierścienie tłokowe, które produkował w założonej przez siebie fabryce, wyprodukował pierwszy rower z napędem spalinowym, stworzył motocykl, który uprościł ludziom życie, aż wreszcie w 1963r. postanowił stworzyć swój pierwszy samochód. Samochód marki Honda, w pięknym czerwonym kolorze.

Soichiro, to człowiek, który miał marzenia…i realizował je konsekwentnie przez całe swoje życie. Celem pana Soichiro było ułatwianie również pracy człowiekowi. Stąd właśnie takie urządzenia jak: motopompy, kosiarki, agregaty prądotwórcze, odśnieżarki, silniki przemysłowe, traktory jedno i dwuosiowe, opryskiwacze, nożyce do żywopłotu itp.

W latach siedemdziesiątych koncern Honda wprowadził na rynek Ameryki Północnej model Honda Civic, którego atutem w dobie kryzysu energetycznego był ekonomiczny i ekologiczny silnik. Dzięki temu Honda rosła w siłę i po koniec lat siedemdziesiątych była najlepiej rozwijającą się firmą w historii przemysłu japońskiego. Bestsellerem na rynku amerykańskim stał się wprowadzony w 1976r. model Honda Accord; samochód większy od Civica i lepiej dostosowany do wymagań amerykańskiego społeczeństwa.

W tym czasie coraz częściej samochody koncernu Honda trafiały do Europy, a głównie do Anglii, Włoch i Francji.

W 1986r. Honda zdecydowała się na prowadzenie w USA odrębnej linii luksusowych modeli, które sprzedawane były pod marką Acura. Pierwszym zrealizowanym modelem była Acura Legend, a następnie Acura Prelude.

W latach dziewięćdziesiątych uruchomiono w Anglii zakłady montażowe Hondy.  

W tym samym czasie pojawiły się nowe modele Hondy CR-V i FR-V.

W roku 2001 odbyła się premiera Hondy Insight – pierwszego samochodu o napędzie hybrydowym. Model ten został wyróżniony w 2002r. za minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Honda to koncern, który w dalszym ciągu podejmuje coraz to nowe wyzwania i realizuje kolejne marzenia – marzenia człowieka, który zapoczątkował historię Hondy.

Jeżeli Państwa marzeniem są odpowiednio dobrane wycieraczki - do posiadanego modelu Hondy - zapraszamy na stronę naszego sklepu. Zakupione u nas wycieraczki do szyb, zapewnią Państwu dobrą widoczność na drodze, niezależnie od warunków pogodowych. 

pixel