Wycieraczki Valeo

( ilość produktów: 2918 )

Na północ od Paryża w miejscowości Saint-Quen, EugeneBuisson otwiera w 1923r. warsztat, który będzie produkował – na licencji brytyjskiej spółki FerodoLtd – okładziny ścierne szczęk hamulcowych i sprzęgła. Po drugiej wojnie światowej firma SAF duFerodo rozwija swoją działalność we Francji, a także w Hiszpanii i Włoszech, stając się współtwórcą samochodowego wyposażenia. W latach sześćdziesiątych firma rozszerza swoją działalność o systemy termiczne, a w latach następnych o systemy elektryczne i elektronikę samochodową.

28 maja 1980r. SAF duFerodo zmienia nazwę na Valeo, co po łacinie znaczy: „czuje się dobrze”. Valeo staje się dostawcą wyposażenia samochodowego, nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Turcji, Korei Południowej itp.

W roku 1998 Valeo przejęło systemy elektryczne ITT Industries, co znacznie wzmocniło jego pozycję jako lidera, między innymi w wycieraczkach samochodowych. Obecnie wycieraczki przednie i tylne Valeo pokrywają 98% europejskiego parku samochodów.

Wycieraczki Valeo - czym się wyróżniają?

Wycieraczki samochodowe Valeo – w większości przypadków – posiadają wskaźnik, który, jeśli zmieni kolor z czarnego na żółty, przypomina użytkownikowi pojazdu o konieczności wymiany zużytego pióra wycieraczek na nowe.

W przypadku wycieraczek Valeo warto zwrócić uwagę na wycieraczki XTRM, posiadające aerodynamiczny kształt i budowę, która zapewnia ich cichą i skuteczną pracę. Ze względu na swój kształt i prostą linię, wycieraczka jest prawie niewidoczna na szybie samochodu, co znacznie poprawia widoczność kierowcy w czasie jazdy. Regularne rozłożenie nacisku poprzez wbudowanie stalowej listwy wewnątrz wycieraczki, powoduje lepsze przyleganie jej do powierzchni szyby, eliminując efekt nierównego wycierania oraz podnoszenia się przy dużych prędkościach.

Serie wycieraczek Valeo

Wycieraczki Valeo Compact Revolution są tańszą alternatywą do płaskich wycieraczek XTRM. Montaż odbywa się szybko i łatwo w większości standardowych modeli samochodów wyposażonych w uniwersalny zaczep typu „U” tzw. haczyk. Pióra wycieraczek pokryte zostały specjalną warstwą grafitu, który zapewnia lepszą trwałość i skuteczniejsze czyszczenie powierzchni szyby.

Wycieraczki Valeo Compact to wycieraczki samochodowe o podstawowych długościach. Ich zalety to łatwy i szybki montaż dzięki uniwersalnemu łącznikowi wycieraczek z ramieniem. Compacty pakowane są w zestawy z przeznaczeniem do konkretnego modelu samochodu.

Wycieraczki Valeo Compact Evolution to tańsza wersja płaskich wycieraczek XTRM. Wycieraczki wyposażone są w adaptator/klips Uni-click, dzięki któremu można zamontować wycieraczki w nowoczesnych uchwytach ramion. Rozwiązanie takie daje możliwość uniwersalnego zastosowania tychże wycieraczek.

Wycieraczki Valeo Silencio - dzięki systemowi Auto Clik wycieraczki wymienia się łatwo i szybko. Posiadają wskaźnik informujący o stanie zużycia pióra wycieraczek. Nowa technologia grafitowania gumy zapewnia lepsze przyleganie wycieraczki do  powierzchni szyby, skuteczną i cichą pracę oraz większą odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i zanieczyszczeń.

Dopełnieniem oferty wycieraczek Valeo są wycieraczki Valeo Silencio tylnej szyby, które czyszczą bez smug i zarysowań. Zapewniają optymalną widoczność, czyli bezpieczeństwo jazdy kierowcy. Dzięki zastosowanej technologii są trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Łacińska nazwa firmy VALEO jest jednoznaczna i brzmi : „czuje się dobrze”; oczywiście tylko w przypadku, gdy użytkownik pojazdu będzie miał w nim zamontowane oryginalne wycieraczki Valeo.

Na stronie naszego sklepu znajduje się katalog, gdzie znajdą Państwo wycieraczki Valeo w pełnym asortymencie przypisane do danej marki i modelu samochodu.

pixel